Корзина
452 отзыва
+380968327464
+380930196009
+380955584354
+380968327464
УкраинаИвано-Франковская областьКоломиявул. М. Грушевського 97/б
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
Українська вишиванка з Коломиї це - вишиті плаття, чоловічі, жіночі, дитячі сорочки вишиванки

Основи української вишивки

Основи української вишивки

Одним з найдавніших видів народного мистецтва є вишивка. Мистецтво вишивання в українській культурі передавалося з покоління в покоління. Багато технік вишивання було створено в  XIX сторіччі. Наші предки виготовляли її з саморобного полотна, яке ткалося на верстаті. Нині ж вишивка стала популярна по всій Україні. Міф про те, що вишивання - це надто складне і кропітке заняття, не виправданий. Оволодівши будь-якою з технік вишивки, одразу зрозумієте, що цей вид рукоділля набагато простіший ніж Вам здавалось.
Для початку розглянемо різноманітні види тканин для вишивання.
Здавна основним матеріалом для вишивання було домоткане полотно. Гребінна тканина складається з найдовших якісних волокон - саме тому вона рівна,тонка, щільна, гладка. Ідеально підходить для вишиванок. Нитки тканини мають рівномірне сплетіння. Це дає можливість майстрині створювати свої неповторні вироби, вишиваючи рахунковим хрестом, з допомогою схеми обраного візерунка. В наш час на ринку представлена різноманітна кольорова гамма полотна: біле, чорне, синє, бежеве, червоне.
 
Не менш популярним, по натуральності, є льон. Лляні види тканин - одні з небагатьох, які виробляються з натуральної сировини. Льон має цінні гігієнічні властивості, наприклад, здатність відводити тепло і вологу. У спекотну погоду людина, одягнена в такий одяг, має температуру тіла на 3-4 градуси нижче, ніж в одязі з інших тканин.

 

Зараз на ринку є багато фабричних замінників, такі як: габардин, батист, шифон, шовк та сорочкова тканина. Вишиванки з штучної тканини значно простіші в користуванні, та й дешевші по ціні.
Основною функцією вишивання є її оздоблення. До основних способів нанесення стібків на тканину розрізняють односторонню та двосторонню вишивки.
Одностороння техніка вишивання: "низинка", "нанизування", "штапівка", "бігунець", "хрестик", "кіска", "кучерявий" і т.д.
                 

                 

Двостороння техніка: "перебору", "поза голкою", "двостороння гладь", "виколювання", "мережання" і т. д.
                
Орнаменти на вишиванках, це не просто візерунки, це символи, які несуть в собі глибокий зміст. Найпоширеніші серед орнаментів є геометричні візерунки: ромб, хвилясті лінії, хрест, коло. Не менш популярними є рослинні мотиви, такі як: листя дубу, калина, мак, барвінок, троянди, китиці винограду. Зображення тварин і птахів також використовується у вишивці, зокрема голуби, півні, коні.
Кольорова символіка не менш важлива.


Два кольори мої, два кольори,
Оба на полотні, в душі моїй оба,
Два кольори мої, два кольори:
Червоне — то любов, а чорне — то журба....


В словах Дмитра Павличка, оспівується поєднання двох найпоширеніших кольорів в українській вишиванці. Ці кольори супруводжують людину все життя. І справді колір має величезне значення. 
В кожному регіоні у вишивках склалася своя, відшліфована сторіччями, єдність орнаменту, засобів вираження його та колірна гама. Особливість української вишивки проявляється в колориті, техніці виконання, орнамент та композиція. Етнографічний поділ України на регіони - Прикарпаття та Карпати, Південь України, Полісся, Поділля, Середнє Подністров'я.

Другие статьи