Кошик
198 відгуків
Сертифікована компанія Prom.ua
+380673419278
+380
93
019-60-09
+380
95
558-43-54
+380
96
832-74-64
УкраїнаІвано-Франківська областьКоломиявул. І. Мазепи 78203
Корзина
Українська вишиванка з Коломиї - вишиті плаття бохо, чоловічі вишиванки, парні вишивки
Коломийський ринок вишиванок. Історія та сучасність

Коломийський ринок вишиванок. Історія та сучасність

Коломийський ринок вишиванок. Історія та сучасність

Коломия. Давнє, історичне місто, розташоване на березі ріки Прут в передгір’ї Карпат. Локальний вузол перетину кількох важливих напрямків автомобільних та залізнодорожніх шляхів.

        Коломия. Давнє, історичне місто, розташоване на березі ріки Прут в передгір’ї Карпат. Локальний вузол перетину кількох важливих напрямків автомобільних та залізнодорожних шляхів. Місце, де сходяться і перетинаються два світоглядні світи: рівнинний – землеробський і гірський – дещо різноманітніший і складніший, – визначені заняттям скотарством, переробкою, традиційними  народними промислами, лісівництвом, споконвічною трудовою міграцією. Місто, розташоване на перетині торгових шляхів, просто вимушене було стати торговим центром. У ХІХ столітті Коломия була третім містом Галичини (після Львова і Перемишля).

        Коломийський ринок (Торговиця) існує споконвіків. Із розпадом Радянського Союзу, із закриттям промислових підприємств коломийська Торговиця була ледь не єдиним місцевим підприємством, яке процвітало. Інженери, конструктори, вчителі брали «кравчучки» в руки та йшли торгувати. Не для того, щоб заробити, а для того, щоб вижити. Хтось ішов торгувати, хтось їхав на заробітки в далекі краї, а хтось брався виготовляти в домашніх умовах нехитрий крам ручною працею і нести на Торговицю для реалізації. Вишиванки завжди продавалися на коломийській Торговиці. Згодом утворився ринок, паралельний до Торговиці, де активне місцеве жіноцтво продавало власноруч виготовлений крам. Так починав формуватися  нічний  ринок вишивки, який довгий час функціонував прямо на проїжджій частині біля входу на Торговицю. 

         Версія про те, що на Торговиці почали торгувати вночі, коли податкова спить, не зовсім позбавлена логіки. По-друге, заробітки  вишиванням були не основним, а додатковим заняттям для більшості продавців. Жіночкам, щоб вижити, доводилося вночі торгувати на вишиванковому ярмарку, а вдень  бігти на офіційну роботу, але дуже погано оплачувану. 

           …Українські підприємства закривалися, а імпортний ширпотреб наповнював країну і з традиційних базарів витісняв місцеву  продукцію. Був час, коли на коломийській  Торговиці не вистачало місця для продажу сільськогосподарської та тваринницької продукції. Для задоволення потреб населення, саме  в цьому напрямку місцевий підприємець В. Шевчук  біля старої ярмаркової площі відкрив спеціалізований ринок «Коломийський колос» для продажу продукції з села і для села. А пізніше, поки адміністрація Торговиці «спала», перетягнув всю торгівлю, яка стосувалася вишивки, до себе на територію, запропонувавши людям низькі тарифи та певні зручності. Таким чином, для міста було вирішено проблему ліквідації хоча б одного місця невпорядкованої торгівлі. Так народився єдиний в Україні  спеціалізований нічний ярмарок вишивки. Саме  в Коломиї. Подаємо детальну історію виникнення цього  незвичайного ринку для того, щоб допомогти читачеві  зрозуміти, що ж це за ринок.

          Насамперед, це кілька тисяч українських жінок бджілок-трудівниць, що вручну голкою та ниткою створюють чудеса на полотні. Для переважної більшості – це нелегкий заробіток на кусень хліба. Необхідно вкласти матеріал, нитки, багато праці і щонайголовніше – продати. Конкуренція вишивальниць і створила традицію низьких цін на ручну роботу. Але одночасно вона створила і гуртового покупця, який не просто купує вишивку, а купує її багато. Буває, часто гості ринку просто не вірять, що ручна робота може бути настільки дешевою. Інколи можна почути: «Так не буває, це або з Китаю, або машинна вишивка».  Треба також розуміти, що дуже дешева річ не може бути суперякісною і мистецьки витонченою. Так само як і те, що з появою стабільного попиту у вигляді гуртових покупців на базарі з’явилась машинна вишивка і частка її неухильно зростає. Проте  конкуренція в цьому сегменті теж висока, тому переважно ця вишивка високої якості і дуже гарна.

         На Коломийській ярмарці вишиванок можна знайти все: і справжню халтуру, і витончені ексклюзивні речі. Є тут продавці, що спеціалізуються на оригінальних речах минулого і позаминулого століть. Це теж дуже цікавий сегмент ринку.  Вибір дуже великий – оригінальний, самобутній, неповторний.

Приїжджайте! Заходьте! Не пожалієте. Якщо нема можливості,  гостинно запрошуємо на сайт Українська вишиванка з Коломиї.

 

 

 

Українська вишиванка з Коломиї

Попередні статті