Кошик
198 відгуків
Сертифікована компанія Prom.ua
+380673419278
+380
93
019-60-09
+380
95
558-43-54
+380
96
832-74-64
УкраїнаІвано-Франківська областьКоломиявул. І. Мазепи 78203
Корзина
Українська вишиванка з Коломиї - вишиті плаття бохо, чоловічі вишиванки, парні вишивки
Український костюм і сучасні плаття в українському стилі

Український костюм і сучасні плаття в українському стилі

Український костюм і сучасні плаття в українському стилі

Національний одяг в усі часи наочно демонстрував традиції народу, його багату подіями історію, етнічні особливості багатовікової культури і побуту.

Тож найбільш яскравим і колоритним відображенням краси і естетики народної творчості є національний український костюм. Народний одяг визначає приналежність до того чи іншого етносу, а в сучасному модному світі українські мотиви - це ще і стильне доповнення до самобутнього і такого, що набирає все більшої популярності  - етно-стилю. 

Зародження українського національного одягу відбувалося з давніх часів. Колискою можна вважати саме слов'янську культуру, яка і стала джерелом формування не тільки українського, а й білоруського, і польського стилю в одязі. Тому  ці народи мають багато спільного не тільки в історії, але і в традиційному одязі.

  Одяг в українському стилі - це не тільки вишиванки або шаровари. Народний традиційний одяг -  дивний та багатоликий  і, в залежності від регіону, його кліматичних або етнічних відтінків, має свої характерні особливості і також широку гаму відмінностей.

Так, національний одяг жителів регіонів, наприклад, Полісся, Слобожанщини, Наддніпрянщини або мальовничих Карпат має характерні відміності в силуеті, крої, кольорі і способах носіння. Такі етнічні особливості в деяких регіонах з'явилися в зв'язку з тим, що Україна межувала з жителями Молдови або поляками чи іншими сусідами, тому в національному костюмі українців цих країв могли простежуватися  певні риси, що є у традиційному одязі  цих та  інших територіально близьких народів.

Сьогодні українські мотиви надзвичайно популярні в сучасному одязі. Дизайнери, створюючи свої шедеври, звертаються до народних джерел і всіляко використовують характерні деталі, надаючи спідницям, сукням, штанам відтінки колоритної самобутності.

Найголовніші  собливості українського костюму:

-       Простий і плавний силует.

-       Велика кількість декору у вигляді ручної вишивки, тасьми або мережок.

-       Контрастні кольорові сполучення.

-       Використання натуральних тканин.

Кожен народ надає свої переваги у виборі тканин або колірної гами при створенні національного костюма. Це обумовлюється багатовіковою історією, особливостями природи, вірувань, обрядів і традицій при веденні побуту. Український стиль можна охарактеризувати, як втілення натуральності матеріалів (льон, бавовна, шерсть, батист) і контрастних колірних рішень.

Український стиль в одязі,  чоловічий костюм чи жіночий, - це правильна розстановка етнічних акцентів, ошатність і гармонійність, що народжує відчуття урочистості і яскравого свята.

Чоловічий костюм в українському стилі

Не сказати про особливості і характер чоловічого українського костюма неможливо!   Адже саме він відображає не тільки комфорт і зручність, але і любов до рідної землі, повагу до традицій та історії.

Основою чоловічого національного костюма в Україні в усі часи була проста сорочка з домотканого полотна. Розріз сорочки розташовувався по центру. Сорочка традиційно заправлялася в широкі штани. Українці називали їх шароварами, які закріплювалися очкуром (шнуром) з широкою пряжкою.

Штанини в цій багатій чоловічій вбиранці  були настільки широкі, що за своїм видом нагадували мішки і виконувалися, як правило, з сукна або полотна. Такі шаровари забезпечували комфорт в щоденній роботі, були зручними при виконанні ратних військових подвигів, а також виглядали дуже ефектно в українському національному чоловічому танці - гопаку.

Цікаво, що в Західній Україні споконвіку чоловічі штани були звуженими, нагадуючи сучасну модель «дудочки». Сорочка і штани підв'язувалися широким поясом, який дружиною, нареченою або матір'ю вручну розшивався особливими візерунками.

Жіночий вишитий одяг за своєю природою більш різноманітний, вишуканий і багатоликий, ніж чоловічий.

Говорячи про український національний костюм, не можна не сказати про традиційну вишиванку. До слова сказати, це непросто народний одяг, а символічний оберіг. Предки вірили, що створюючи своїми руками певні символи, візерунки та орнаменти, одяг наділяється особливою магічною силою, здатною захистити від скверни, пристріту і заздрості.

 І сьогодні вишиванка, яка декорована вручну, по праву вважається справжнім джерелом енергії та сили. Такі блузи і сорочки носили як жінки, так і чоловіки, надягаючи вишитий одяг  в урочистих випадках,  на  свята, а також на веселі народні гуляння. Сьогодні вишиванка - не тільки невід'ємний елемент національного костюму, але і справжній тренд модного сезону.

Вишита блуза або сорочка в українському стилі - це стильно, престижно, модно і оригінально. Сьогодні при її декоруванні використовується не менше ста авторських і народних технік вишивання. До речі, вишиванка сьогодні - це не обов'язково коротка блуза або сорочка, вона може мати вигляд сукні в українському стилі, туніки або міді, підперезаної яскравим мереживним поясом.

Вибір вишиванки сьогодні так само, як і в стародавні часи, обумовлений символічністю і актуальністю орнаментів та візерунків, зображених на одязі. Геометричні строгі візерунки більш характерні для чоловічої сорочки. Це звивисті «каракулі», символ коловороту, рельєфні ромбовидні лінії і багато іншого в строгому колірному поєднанні, що є уособленням відваги, мужності і сили. 

Колоритна вишиванка може бути прикрашена природними або квітковими мотивами, ажурним переплетенням виноградної лози, троянди, листя. Барвиста вишивка символізує молодість, жіночність, любов, ніжність і цнотливість.

Сьогодні вишиті сукні в українській стилістиці є не тільки національним одягом, а й самостійним стильним елементом сучасної, активної, вишуканої, ділової та елегантної модниці. Історично склалося, що українське плаття ототожнювалося з ніжністю і жіночністю. Сьогодні сукні в українському стилі демонструють справжню душевність, самобутність, а також вишуканий і неординарний смак.

Серед різноманіття моделей можна виділити основні напрямки:

Повсякденні сукні в українському стилі. Відмінність такого наряду в унікальному поєднанні простоти крою, жіночності і легкому декорі у вигляді вишивки тільки на манжетах рукавів або комірі.

Футболка в українській стилістиці для коктейлю або молодіжної вечірки. Це може бути улюблений активною молоддю крій, що повторює просту туніку, але обов'язкова наявність декору у вигляді вишивки та аксесуарів в українському стилі. Таке плаття підкреслить гарний смак.

Вечірня,  весільна, або  сукня на випускний. Найбільш вишуканий крій, дорога натуральна тканина і щедра вишивка гладдю, атласними стрічками або блискучим бісером. Таке вбрання не залишиться непоміченим, так як є вмілим і контрастним поєднанням сучасного стилю і національних українських традицій

Українська вишиванка з Коломиї

Попередні статті