Кошик
198 відгуків
Сертифікована компанія Prom.ua
+380673419278
+380
93
019-60-09
+380
95
558-43-54
+380
96
832-74-64
УкраїнаІвано-Франківська областьКоломиявул. І. Мазепи 78203
Корзина
Українська вишиванка з Коломиї - вишиті плаття бохо, чоловічі вишиванки, парні вишивки
Вірування та звичаї українського народу на Йордана.

Вірування та звичаї українського народу на Йордана.

Вірування та звичаї українського народу на Йордана.

«А що третій празник  - Святе Водохреща». Так співається в відомій українській колядці. Йордан – завершальне свято новорічно-різдвяних святкувань. В цей світлий день 19 січня, християни по особливому відзначають, занурюючись в ополонку три рази. Православні та греко-католики вважають, що саме  це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Після святої літургії, священник занурює в ополонку хрест, після чого вода вважається освяченою. Адже саме в цей день, вода вважається цілющою та очищає людину від гріхів.

З кожним роком на водоймах можна побачити все більше сміливців, які готові пірнути в крижану воду. Та не кожен знає, як правильно одягнутись та поводитись в купелі, щоб вода для них стала по справжньому цілющою. Молодим жінкам слід ретельніше підготуватись, адже багато дівчат одягають відверті купальники, не замислюючись над тим, що церква не підтримує це. Зазвичай віряни спеціально шиють довгі сорочки для занурення у воду. Найкращим варіантом стане довга сорочка з вишивкою. Адже українці здавна знають, що несе в собі  певний  магічний візерунок. В такій одежі ви по особливому будете себе почувати та виглядати справді святково.

Звичайно, гарний зовнішній вигляд та здоровий організм, це важливо. Та не слід забувати про віру. Без віри та чистих помислів, всі наші народні звичаї нічого не варті. Важливо, налаштуватись духовно та з молитвою пірнути у святу воду. Щоб очиститись від гріха, оздоровіти та відчути справжність свята Водохреща.

 

Попередні статті